טיפים לגיוס כח אדם איכותי לחברה

טיפים לגיוס כח אדם לחברה, איך למצוא עובדים מתאימים לחברה או לעסק

כשאתם כותבים מודעה או פונים לחברת ההשמה כדי שתעזור לכם לגייס מועמדים, הגדירו את התפקיד והכישורים בצורה מודייקת ככל הניתן. השתדלו להימנע מתיאורים כללים, והשתמשו בתיאור ספציפי כמו: ידע, ניסיון מקצועי, השכלה וכד'. כדאי להשקיע זמן בראיון טלפוני וסינון ראשוני של מועמדים. סינון כזה יחסוך לכם זמן יקר בראיונות פנים אל פנים.

השתדלו לקבוע מרווח בין ראיון לראיון (איחורים, התארכות משך הריאיון, אפשרות לכתוב סיכום על כל מועמד וכד'). אורך ראיון מומלץ: 30-60 דק'. בצעו ראיונות רצופים, כך יהיה קל יותר להשוות בין המועמדים. בקשו מהמועמד להביא תמונת פספורט לראיון והצמידו אותה לקו"ח – עוזר לזיכרון ולהתרשמות.

תכננו את הריאיון – חשוב להגדיר את השאלות אבל גם את התשובות שאותן הייתם רוצים לשמוע. חלקו את הריאיון לסוגי שאלות: התנהגותיות, מצביות והידע הרלוונטי לתפקיד. תובילו את הריאיון ואל תתנו למרואיין להוביל אתכם.

השתמשו במספר מראיינים כדי להימנע מהטיה אישית או/ו פספוס מידע. הקפידו על מראיינים זהים לכל מועמד כדי לשמור על נקיטת קו אחיד. ספרו למועמד אודות התפקיד ותנאי העסקה, ובדקו את רמת הציפיות שלו (האם היא תואמת את ארגונכם). עדיף להכין מראש דף קצר עם הסבר על החברה והתפקיד.

אל תסתפקו במכתב המלצה אלא התקשרו לבוס של אותו מועמד ושאלו את השאלות שמעניינות אתכם.
השתדלו לגרום למרואיין להרגיש נינוח ורגוע, גם אם המועמד אינו מתאים לתפקיד אליו הגיע, ייתכן והוא יכול להתאים למשרה אחרת בחברה.

 

קליטת עובדים חדשים בצורה טובה ונכונה

לאחר שמצאתם סוף סוף את המועמד המתאים ביותר, והחתמתם אותו על חוזה אצלכם בחברה, הגיע הזמן להכניס אותו לעניינים. בעת קליטת עובדים חדשים חשוב מאוד להכין מערך הדרכה ואוריינטציה במקום החדש לפי דרישות התפקיד. רצוי אף למנות עובדים ותיקים מהחברה שילוו אותם בצעדיהם הראשונים בתפקיד, דבר שיביא לזירוז קצב התאקלמותם ותפוקתם לארגון.
ולא פחות חשוב התעלמו מדעות קדומות התהליך יהיה הרבה יותר פשוט ונעים.

מציאת עובדי ניקיון בתל אביב

 

פוסט חדש באתר

תוכן עניינים