משרות ותחומי עבודה מבוקשים בתחום ההיי-טק

ענף הייטק בישראל בסוף שנת 2022 – מהן המשרות הפופולאריות ביותר
ענף ההייטק בישראל כמו גם בעולם כולו הוא אחד הענפים הדינאמיים ביותר. ואולם יחד עם זאת, ישנן משרות דרושים בהייטק שלאורך כל הדרך הדרישה אליהן היא יציבה או נמצאת בתהליך עלייה.


להלן סקירה של כמה מהמשרות היותר ריווחיות ופופולאריות:


QA (Quality Assurance) – אבטחת איכות. תחום אבטחת האיכות מוכר לעולם עוד בטרם היותו חלק בלתי נפרד מכל רשימת משרות דרושים בהייטק, אבל אבטחת האיכות בעולם ההייטק הינה משמעותית הרבה יותר מאשר בכל תחום אחר. תוכנה או יישום לא איכותיים או שיש בהם פגמים רציניים מאבדים לחלוטין את הערך שלהם, שלא לדבר על נזקים כלכליים שהם יכולים לגרום. במקרים חמורים יותר עלול להיגרם נזק פיזי או מוות, אם התוכנות אחראיות על הפעלת מכשירים מצילי חיים, לדוגמא.
IT – טכנולוגיית מידע: תחום זה נחשב לאחד התחומים המקיפים ביותר, ומתפתח במהירות, תוך קיום של היזון חוזר מתמיד בין ההתקדמות הטכנולוגית לבין התחכום של ניהול המידע. יש לציין כי מודעות דרושים בהייטק יכולות להתייחס גם למקצועות קשורים כגון מתכנתים, מנהלי רשתות, מנהלי מערכות מידע, מנתחי מערכות וכיוצא באלה.
מתכנתים ומפתחים: בקטגוריה הזאת ניתן למצוא מגוון רחב של משרות בענף ההייטק כאשר התחום המוביל באמת הוא מפתחים עבור אייפונים ומכשירים ניידים. הדרישה הרבה למשרות מהסוג הזה מרמזת על המקום המרכזי שהמכשירים הניידים תופסים כיום. נכון להיום לא יהיה מוגזם להגיד שהעולם נמצא בכף היד.
קרא עוד על עבודות מבוקשות בהייטק
אבטחת מידע: גם אבטחת המידע הינו תחום פופולארי ביותר המציע משרות אטרקטיביות רבות ונראה שלעולם לא תהיה בו רוויה. מומחים לאבטחת מידע הם העילית שבעילית שבין אנשי הטכנולוגיה וגם השכר בתחום בהתאם. האיומים על מאגרי המידע של החברות המובילות רק הולכים וגדלים ורק מאבטחי מידע מיומנים ומומחים יכלו לעלות עליו ולזהות אותו.

משרות נדרשות בהייטק וניסיון נדרש כדי לקבלן


אחת הבעיות הנפוצות ביותר בכל הקשור למשרות דרושים בהייטק היא נושא הניסיון. בתחומים רבים הביקוש גדול מההיצע ונדרשת רמה גבוהה של יכולת מצד חברות ההשמה על מנת להגיע בדיוק לאנשים המתאימים. נכון להיום ישנן בתחום הכל כך מעניין הזה הזדמנויות תעסוקה לא מעטות.